Ana sayfa Antrenman Kendinize İnanın!

Kendinize İnanın!

3200
0
PAYLAŞ

Vücut geliştirmenin bazı temel kuralları vardır. Başarılı bir vücutçu olmak için doğru bir şekilde bu ilkeleri uygularsanız hızlı ve sağlıklı sonuçlar alırsınız.
Zihinsel odaklanma ve farkındalık
Zihinsel odaklanma vücut geliştirme için kritik bir öğedir. Odaklanmadan iyi bir ilerleme kaydetmeniz oldukça zor olacaktır. Vücut geliştirme spor hayatında birçok baskıları getirmesinin yanı sıra hayatınıza başarı getirebilir. Başarı bölümüne geldiğinizde sevindirici olabilir ama yolculuk süresince yanlış dönüşler veya hatalı programlamalar yol boyunca hedefinze darbeler verebilir. Zihinsel odaklanma ve zihinsel farkındalığınızı geliştirmeli, başarılı olmak için öğrediklerinizi doğru biçimde uygulanmalısınız. Zihinsel odaklanma ve farkındalık ne anlam ifade ediyor? Stresi nasıl kontrol altında tutacağınızı öğrenmek, kolayca dikkatinizin asıl dağılacağını bilerek bunu engellemek ve nasıl sağlam kalabileceğinizi bilmektir
Beslenmenin Önemi
Vücut geliştirme için beslenmenin önemi hafife alınmamalıdır. Beslenmenin önemini yalış anlamak, anne sütüyle sağlıklı bir şekilde beslenmesi gereken yeni doğan bebeğe soda verilmesi gibidir. Beslenmeniz sizin vücut geliştirmedeki %70 lik diliminizi oluşturur. Gerçek iş spor salonundan dışarı adım attığınızda başlar. Doğru beslenme ve etkili bir antrenman, takviyelerden daha öncelikli olmalıdır. Kas kütlesini arttırmak ve yağdan kaybetmek için hangi supplementleri kullanmalıyım diye bir soru soracak olursnaız size ilk sorum beslenmenizin nasıl olduğudur. Takviyeler size sadece düzenli ve temiz beslendiğinizde, doğru antrenman programınızı takip ettiğinizde katkı sağlar.
Hazırlık:
Planlama size daha fazla verim almanız ve gunlük rutin verimliliğinizi arttırmak için zaman kazandıracaktır. Sınıfa öğreteceklerini hazırlamadan derse giren bir profesör veya cerrahi malzemeler olmadan ameliyata girmek zorunda olan bir doktor düşünebilirmisiniz? Vücut geliştirmede de hazırlık, egzersiz yoğunluğunuzu , programınızı ve haftalık beslenmeniz için gerekli gıdaları planlamanız ve hazırlamanız anlamına gelir.
İçten İnanmak:
Kendinden şüphe etmek kendinizi imha etmeniz için birçok şeye sebep olabilir. Sizi bir çok yönden sınırlar ve vücut geliştirme hayallerinizi gerçekleştirmeye çalışırken korkup durgunlaşmanıza neden olabilir. Kendinize içten inanç, BEN YAPABİLİRİM i bilerek ve güveninizi geliştirmeniz ile başlar. “Ben yapabilirim” zihniyeti, belirlediğiiz herhangi gerçekçi bir hedefe ulaşmak için kendi içinizde inanca sahip olduğunuz anlamına gelir. Yaşam koşulları ne getirirse getirsin sürekli bu inanca sahip olmanız çok önemli. Başarısız olmasına rağmen azmetmek ve yolunuzda deişiklik göstermemeiz bir vücutçu olarak zihinsel ve fiziksel olarak büyümenize yardımcı olur. Bir haftalık rutin ayarlanması ve bu süre boyunca onu izlemek size büyük başarı getirecektir. Vazgeçmeyin ve mücadelenizde kendinize güvenin
Farkındalık
Farkındalık, kas gelişiminize yardımcı olması için uyku alışkanlıklarınıza ve egzersiz rutininizi ne zaman değiştirmeniz gerektiğini bilmeniz anlamına gelir. Belki şişkinliğiniz,enerji eksikliğiniz veya kas büyüme eksikliğiniz olabilir. Bu beslenmenze veya antrenman rutininize daha fazla dikkat etmeniz gerektiğinizi gösterir. Çevrenize karşı farkındalaşmanız size yeni bir dünya da kazanmanızı sağlayabilir. Sizinle aynı “salıklı yolda” ilerleyen aynı hedefte olan insanlarla kendinizi ilişkilendirmeye çalışın.
Ego Kontrolü
Ne yazıkki vücut geliştirme bencil kültürü için namlı bir spor. Şöyle bir soru yöneltebilirsiniz. Kedi suretinizde en kadar rahatsınız . Spor salonunda ağır bir chest pressden sonra üstünüzü çıkartmadan sağlam bir fiziğe sahip olacak kadar kendinizi geliştirdiğinizi bilecek kadar rahatmısınız? Bazen spor yapmayanların kendilerinden daha düşük olduğunu hissederek başkalarının güvensizliklerini ortaya çıkartırken kend güvensizliğini de ortaya çıkartan vücutçular da olduğunu düşünüyorum. Mütevazı, yardımsever bir sporcu olarak profesyonel olma yolunda ilerlemelisiniz.
Takviye
Biliyorsunuz ki Arnold Schwrzenegger, Ronnie Coleman gibi bazı başarılı vücutçuların da dahil olduğu büyük bir kesim takviyenin başarı getirdiğini düşünüyor. Her birinin sahnede ve sahne dışında kendi tarzları vardı. Kendinizle yarışın ve yeni şeyler denemekten, yenilikçi beslenme tekniklerinden ve egzersizlerinden kaçınmayın. Vücut geliştirmede takviyelerin önemi nedir? Supplement endüsrisi vücut geliştirme dünyasında büyük bir ün kazanmıştır. Antrenman yoğunluğunuzu arttırdığnızda, kas kütlenizi arttırmak ve yağ yakmak için hızlıca ilerlemenize yardımcı olur.
Doğru Antrenman
Doğru programlama vücut geliştirme sürecinizde vücudunuzu korumak için yardımcı olur. Doğru antrenman, yaralanmanıza ve hatalı glişime hatta gerilemenize neden olacak etkenlere sebebiyet vermemenizi sağlar. Bu, vücudunuzun nasıl çalıştığını bilmek ve belirli egzersizleri gereken hareketlerle yapmanız demektir.
Düzenli egzersiz size karşılığını hem fiziksel hem de zihinsel olarak öder. Vücut geliştirme mükemmel bir disiplin gerektiren büyük bir spordur. Başarılı bir vücutçu olmak için, farkındalık ve azim önemlidir. Tutarlı bir beslenme planı ve antrenman programı belirleyerek hedefinize ilerleyin. En önemlisi geçmişteki hataları göz önünde bulundurarak büyüme ve ilerlemeniz için doğru planlama yapın.
HER ZAMAN YETENEKLERİNİZE İNANIN.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd