Ana sayfa Sporcu Gıdaları Nutrich Nutrition Prorich İnceleme

Nutrich Nutrition Prorich İnceleme

2494
0
PAYLAŞ

Son zamanlarda ülkemizde pek çok yerli supplement firması sektöre giriş yapmakta. West Nutrition, Protein Ocean, BigJoy, SSN gibi markalar son zamanlarda supplement sektöründe hareketli görünüyor. Saydıklarımızın dışında diğer bir hareketli marka ise nutrich nutrition. Nutrich nutrition ürünlerini ilk olarak dışarıdan gözlemlediğimizde ismiyle ve sunduğu satın alabilir fiyatlarıyla ilgimizi çekiyor. Bizde bu markanın en çok satan ürünlerinden birisi olan ve son zamanlarda dolar – euro kurunun çok yükselmesinden dolayı fiyat performans ürünleri arayanlar için revaçta olan nutrich nutrition prorich whey protein 2310 gram ve 3500 gram protein tozu ürününü sizler için detaylıca bir inceleyelim istedik.

Nutrich Nutrition Prorich İçerik ve Fiyat incelemesi:

2310 gram ve 3500 gram olmak üzere iki farklı gramaj olarak satışa sunulmaktadır. 2310 gramının fiyatı 199TL’dir. 3500 gramının fiyatı ise 299TL. 2310 gram 70 servis. 3500 gram olanı ise baya ekonomik 106 servis.

2310 gramının servis başı fiyatı : 2.84TL. 3500 gramının servis başı fiyatı ise: 2.82TL.

Ürünün protein oranına baktığımız %70 %72 civarında bir protein oranı var ki bu yeterince doyurucu. Nutrich Prorich’in en çok hoşuma giden yanı şeffaf olmaları. Amino asit profilleri tamamen açık. Ayrıca Nutrich Prorich 2310 gram ve 3500 gram ürünü laboratuvar test onaylı. Bizim araştırmalarımıza göre Türkiye’de hiçbir yerli firma açıkça protein tozunun laboratuvar testini yaptırıp kendi web sitesinde yayınlamış durumda değil. Ayrıca bu test öyle sıradan bir test değil içerisinde gluten var mı? Aspartam var mı ? Protein oranı nedir? İçerisinde bitkisel protein mi var yoksa tamamı wheyden mi geliyor ? gibi bütün sorularının cevabını veren bir laboratuvar testi. 

Nutrich Prorich Whey Protein Tozu 2310 gram laboratuvar testi için tıklayınız

Nutrich Prorich Whey Protein Tozu 3500 gram laboratuvar testi için tıklayınız

Bunun yanı sıra pek çok markada olsa da nutrich nutrition prorich ürünü hologramlı bir üründür. Bu devirde zaten hologramsız ürün kullanılmamalı. Bizce çok büyük bir artı olmasa da nutrich nutrition tüm ürünleri helal sertifikalı tesislerde üretilmektedir. 

Amino asit profiline gelince triptofan oranı gayet iyi. Ekstra glisin ilave edilmemiş! Bu işte güzel bir detay. Pek çok marka amino asit profilini kapatıp protein oranını artırmak için glisin ilavesi edip maliyet düşürmektedir.  Nutrich Prorich’te bu durum söz konusu değil. Wheyden gelen BCAA haricinde ilave BCAA, Glutamin ve Kreatin içeriği eklenmiş. BCAA ve Glutamin ilave eklenmesi ürünün kalitesini artırmış. Fakat kreatin eklemeleri bizce hem artı hem eksi pozisyonunda. Özellikle bulkta olanlar için ideal olmakla birlikte yarışma dönemine girmiş sporcuların kullanırken biraz dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz.

Nutrich Prorich 3500 gram Amino Asit İçeriği:

Ürün içeriği ile ilgi olarak ilave birkaç şey daha yazalım. Aspartam, renklendirici boya, yapay tatlandırıcı gibi kanserojen içeriklere sahip değil. Ayrıca protein sentezinin artırılması için b vitamin takviyesi de içeriğinde mevcut.

asdasd