Ana sayfa Antrenman Önceden Yorma Sistemi

Önceden Yorma Sistemi

3090
0
PAYLAŞ

Vücut geliştirme yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken kesinlikle belli kurallara uymak ve kesinlikle bu işten anlamaktır. Yani iyi araştırmanız gerekmektedir. Aldım elime halteri rastgele kaldırdım diyerek düzenli bir çalışma sistemi sağlanmış olmaz. Düzenli bir çalışma sistemi için mutlaka bilgili olmak gerekmektedir. Mesela önceden yorma sistemi de sizin için avantajları olan bir sistemin temelini atmaktadır.

Önceden Yorma Sisteminin Avantajları

  1. Vücutta bazı kaslar çok daha güçlüdür ve önceden yorma sisteminde vücutta güçlü olan kasların daha önceden çalıştırlamı sağlanır. Daha sonradan ikincil kasların çalışıtırlmasıyla hem vücut alıştırılmış olmaktadır. Hem de kas yapımında artış sağlanmakta ve daha kolay bir şekilde kas yapılır hale gelmektedir.
  2. Önceden yorma sisteminde birincil kaslar çalıştırılıp, yorma işlemi yapılırken daha çok hafif olan ağırlıklar ile çalışmaya başlanır. Bu sizin için daha etkili bir yöntem olacaktır. Çünkü hem sakatlık riskiniz alışacaktır. Hem de çalışma öncesi ısınma yapmış olacaksınız. Üstelik daha evvelden bir sakatlık ile karşı karşıya kalınmışsa bu çalışma sistemi sayesinde sakatlık etkilenmeden de çalışma tamamlanmış olacaktır.
  3. Platolar bulunmaktadır ve platoları aşmak adına da öncdene yorma sistemi oldukça avantajlı olan bir sistemdir.

Önceden Yorma Sistemi Ne Zaman Yapılmalı?

Kas çalışmaları sırasında genel olarak kas birden gelişir ve daha sonra bir duruşa geçer. Kas gelişiminde durmanın yaşanması nedeniyle de fazlasıyla sıkıntıya girilmekte, çok farklı yollara başvurulmaktadır. Ancak kas gelişiminde yorma sistemi uygulanarak kasın gelişiminin yeniden başlatılması sağlanabilir. Ya da kas gelişiminde durmaya iyi gelen faktörün yorma sistemi olmasının dışında, yorma sistemi kas gelişimini hızlandırmak için de başvurulabilecek bir yöntemi oluşturmaktadır. Önceden yorma sistemi kullanılması 4 ile 6 hafta arasında olmalı ve daha fazla uzatılmamalıdır.

asdasd