Ana sayfa Antrenman Süper Set Nedir?

Süper Set Nedir?

3373
0
PAYLAŞ

Süper set karşıt olan yada aynı olan kas grubunu çalıştıracak egzersiz hareketinin arada bekleme olmadan ard arda yapılmasıdır. Mesela bench press ve şınavı ard arda yapmak süper settir. Süper seti karşıt kas gruplarıyla yaparsanız hem süreden kazanmış, hem de ekstra kuvvet kazanmış olursunuz. Seçilecek çalışma neye göre olursa olsun çalışma yoğunluğunu fazlasıyla arttıracak ve verimli bir antrenman çıkarmanızı sağlayacaktır.

Süper set yaptığınız zaman kan akışınında hızlanacağını düşünürsek kasa pompalanan kan fazla olacak ve pump etkisi artacaktır. Bu diğer antrenmanımızda bizi daha güçlü yapacak, aynı kiloları daha kolay yapmamızı sağlayacaktır. Kardiyovasküler kapasiteyi arttıracak ve yağ yakımında yardımcı olacaktır.

superset

Yapılan en büyük yanlış definasyon döneminde sürekli süper set yapılması. Süper set definasyona sebep olmaz, gelişimi destekler ve kuvvet artışına sebep olur. Definasyonda yapılmaz demiyorum, amaç definasyon olduğu için sürekli süper set yapılması mantıksız.

Karşıt kas gruplarını çalıştırıyorsanız normalde 70 dakikada bitecek çift bölgenin antrenmanını 40-45 dakikada bitirecek ve hem yoğunluk olarak çok daha fazla çalışmış hemde kuvvet olarak daha aktif bir antrenman yapmış olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd