Ana sayfa Sporcu Gıdaları Termojenik Yağ Yakıcılar

Termojenik Yağ Yakıcılar

2352
0
PAYLAŞ

Günümüzün en büyük sorunlarından biri haline gelmiş olan şişmanlık ve fazla yağlara bir derman olabilmek adına üretilen termojenik yağ yakıcıları, fitness (vücut geliştirme) gibi sporlar ile uğraşan kişiler ise belirli dönem aralıklarında yağ oranlarını düşürmek için bir antrenman programı diğer adıyla ise definasyon döneminde kullanırlar.

Kilo verme konusunda en etkili yöntemler dengeli, düzenli beslenme ve spor yapma olmasına rağmen kullanılan termojenik yağlar kilo vermeye destek olur. Son günlerde kilo vermekte zorluk çeken ya da metabolizmasında sorunlar yaşayan herkes termojenik yağ yakıcılara başvurmaktadır.

Termojenik Yağ Yakıcı Nedir?

Termojenik yağ yakıcılar içlerinde bulunan doğal besin faktörleri ile metabolizmaya destek olur ve bu sayede vücut oturduğu yerde bile çok fazla enerji yakımı gerçekleştirir. Metabolizma hız kazandıkça da vücut ısısında artmalar görülebilir. Vücut ısısının artmasıyla birlikte de yağ yakımı iki kat daha fazla hızlanır. Termojenik yağ yakıcılar sporla birlikte uygulandığında çok daha faydalı olacaktır. Düzenli spor ve düzenli beslenme ile birlikte kullanılan termojenik yağ yakıcılar yağ yakım hızınızı 3 katına bile çıkarabilir.

Termojenik Yağların Faydaları Nelerdir?

Termojenik yağlar çeşitli şekiller ile vücutta bulunan fazlalık yağı yok ederek zayıflama sürecinde hızlı bir yöntem olarak tercih edilir.

Termojenik yağ yakıcıların en büyük faydası olarak bilinen metabolizmayı hızlandırması, vücudumuzun durduğu/oturduğu yerde bile yağ yakmasına destek olur. Ayrıca iştahı keserek, az yemek yemeye sebep olur. Aynı zamanda troid hormonlarının da aktivitesine arttıran ve bununla da kalmayıp, yağ asitlerinin çok daha hızlı şekilde mitokondriyaya aktarılmasına destek olur.

Termojenik yağ yakıcıları vücuttaki her türlü zayıflama etkenini devreye sokabilir ya da sadece bir kısmını devreye sokarak daha yavaş bir şekilde yağ yakımını gerçekleştirir.

asdasd