Testosteron Oranını Arttırmak

  2062
  0
  PAYLAŞ
  1. Sert Antrenman: Testesteron kas gelişiminde en önemli olan hormondur. Testesteron seviyeniz ne kadar yüksekse kas gelişiminiz de o kadar hızlı olacaktır. Testesteron seviyenizi doğal yollarla artırmak için ise ser antrenman en kolay yoldur. Sert antrenmanda öncelikle sete hızlı bir giriş yapar daha sonra normal tempoya dönersiniz. Bu sizin için çok etkili olaak bir yöntemdir. Mesela sert anrenman ile bisiklet kullanacaksanız; öncelikle çok hızlı bir şekilde sürüş gerçekleştirmeli ve kendinizi zorlamalısınız. Daha sonra ise normal tempoya dönmelisiniz. Ve bunu ortalama 7 – 8 defa tekrarlamalısınız. Sert antrenman sizin daha çok yorulmanızı sağlayacağından testesteron seviyenizi de yükseltecek olan ana etken olacaktır.
  2. Kilo Verin: Fazla kilolarda testesterona zarar veren etkenler arasında bulunmaktadır. Bunun için de fazla kilolardan kaçınmalısınız. Kilo vermelisiniz. Kilolarınızı vermiş olmanız sizin testesteron seviyenizde de artışı sağlayacaktır.
  3. Sağlıklı Yağlar: Sağlıksız yağ tüketimleri testesteron seviyesini azaltan en başlıca etkenlerdendir. Bunun için de sağlıklı yağlar tüketerek testesteron seviyenizi de artırmış olursunuz. Testesteron oranınızı yükseltmeniz sizin kas yapımınızı artıracak en doğal yöntemdir.
  4. Stresi Azaltın: Stres sizin vücudunuzdaki testesteron seviyesini artıracak olan en önemli etkeni oluşturmaktadır. Bunun için de stresi azaltmalısınız. Stresi azaltmanız sitin testesteron seviyenizi artıracaktır. Bunun için gerekirse psikolojik destek de alabilirsiniz.
  5. Şekeri Azaltın: Şeker birçok zararı olan bir maddeyi oluşturmaktadır. Ancak şeker genel olarak sevilen ve bırakılması zor olan bir maddedir. Şekeri azaltarak testesteron seviyesini de artırabilirsiniz.
  6. Bolca D Vitamini Alın: D vitamini almak da testesteron seviyesini artıran başka bir etkendir. D vitamini alımınızı artırarak testesteron seviyenizi artırabilirsiniz. Ayrıca çinko da testesteron seviyesini artıran başka bir etkeni oluşturmaktadır.
  asdasd