Triset Nedir?

  4337
  0
  PAYLAŞ

  Vücut geliştirme sporcularının yakından bildiği bir terim olan Triset, üçlü set anlamına gelen bir çalışmadır. Bu üç set şeklindeki antrenmanda ayna kasları veya farklı kas şeklinde bir şart bulunmamaktadır. Triset’in aynı kas grubu arasında yapılması daha kolay ve etkilidir. Eğer farklı kas gruplarında üst üste 3 set yapılırsa hızlı bir şekilde zayıflama olacak ve kas gelişimi de oldukça hızlanacaktır. Bu nedenle vücut geliştirme ile ilgilenen kişiler için Triset oldukça önemlidir.

  Triset Nasıl Yapılıyor?

  Hareket vücut geliştirme sporu ile ilgilenenler tarafından oldukça ilgi görmektedir. İleri düzey sporcular için daha uygun olan hareket hem kas gelişimini daha da hızlandırmakta hem de zayıflamaya sebep olmaktadır. Triset yaparken dikkat edilmesi gereken önemli bir husus vardır. Üç set arka arkaya yapılmakta ve setler arasında ara verilmemektedir. Bu kasların daha hızlı gelişmesine yardımcı olmaktadır. Üç set ara verilmeden çalışılırken isteğe göre aynı kas grupları veya farklı kas grupları çalıştırılabilmektedir.

  Triset’in Yararları Nelerdir?

  Triset hareketindeki en önemli faydalardan birisi çalışma süresinin azalmasıdır. Egzersiz yapılırken hareketler arasında herhangi bir ara verilmediği için daha hızlı bir çalışma yapılmaktadır. Çalışma yapılırken en fazla 1 saat sürmesine dikkat edilmelidir. 1 saatten sonra yapılan Triset çalışması vücuttaki kasları aşırı biçimde yormaktadır. Üst üste ara verilmeden hareketin yapılması daha fazla kalori harcanmasına neden olmaktadır. Ayrıca çalışma süresi boyunca vücuttaki büyüme hormonu da artmaya devam edecektir. Bu hormonla beraber kasların gelişimi de hızlanmaktadır. Triset’in yararlarından birisi de gücün daha da artmasıdır. Hem kas gelişimi hem de güç bu hareketle beraber oldukça artış göstermektedir. Üstelik aynı hareketi yapsanız da bu güç artışı devam edecektir.

  asdasd