Triset Nedir?

  2719
  0
  PAYLAŞ

  Triset anlam bakımından üçlü set anlamına gelmektedir. Üç setin çalıştırılmasında ayna kas grubu ya da farklı kas grubu şeklinde bir kaide bulunmamaktadır. Üç set aynı kas grubundan da olabilir, farklı kas grubundan da olabilir. Aynı kas grubu arasında yapılması daha kolaydır. Ancak farklı kas gruplarında üst üste üç set yapılması hem daha hızlı bir şekilde zayıflama olacaktır. Hem de kas gelişimi hızlanacaktır.

  Triset Nasıl Yapılır?

  Triset yaparken en önemli özellik üç set üzerinde ara verilmemesidir. Üç set arasında ara verilmeden farklı ya da aynı kas gruplarının çalıştırılmasıdır.

  Triset Avantajları

  1. Çalışma Süresi Azaltmaktadır: Yapılan egzersizler arasında her hangi bir ara verilmediği için çalışma süresi de azaltmaktadır. Triset ile bir çalışma yürütülüyorsa çalışmanın da maksimum 1 saat sürmesi gerekmektedir. 1 saatten fazla süren çalışmalar vücut kaslarını fazlasıyla yormaktadır.
  2. Yoğunluğu Artırmaktadır: Triset üst üste ve ara vermeden hareket yapılmasıdır. Bu kas çalıştırma hareketleri daha çok kalori yakılmasını sağlamaktadır. Daha çok hareket edeceğinizden yakacağınız kalori miktarı da artışa uğrayacaktır. Çalışma süresi boyunca büyüme hormonu da fazlasıyla artacaktır. Büyüme hormonu artacağından kas büyümesi de artmaktadır.
  3. Karşıt triset yapmanız sizin daha çok kuvvetli olmanızı sağlayacaktır. Aynı triset yaparsanız da bu çalışmaya şiddet katacaktır. Çalışmaya da şiddet katacağından hem kas yapımınız artacaktır.
  asdasd