Kaju Sütü

  3010
  0
  PAYLAŞ

  Kaju, su ile birleştiğinde size kremamsı bir sıvı olarak dönüş yapar ve bu kaju sütü inek sütü yerine geçecek lezzetli alternatiflerden birisidir. Evde yapacağınız kaju sütüne tarçın veya vanilya katarak ufak aromalandırmalar yapabilirsiniz. 1e 4 oranıyla dilediğiniz kadar kaju sütü elde edip antrenman snrasında protein tozuyla kullanarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

  Türkiye’de hazır bulmanız zor olduğundan nasıl yapılacağını anlatacağım sizlere. ½ bardak kajudan 2 bardak kaju sütü elde edebilirsiniz buna göre oranı kafanızda arttırın. ½ bardak kajuyu 10 dakika kadar suda bekletin ve suda yüzeye çıkan tortulardan temizleyin. ½ bardak kajunuzu, 2 bardak su ile birlikte blenderdan geçirin. Krema haline gelen karışımı bir tülbent yardımı ile iyice süzün ve ağzını iyice kapatarak şişeleyin.

  Bir bardak ev yapımı kaju sütü günlük 2000 kcal tüketen birinin karşıladığı K Vitamini ihtiyacının %15i karşılar. K Vitamini, kan pıhtılaştıran ve güçlü kemikler oluşmasını sağlayan çeşitli proteinlerin önemli bir parçasıdır. Ayrıca 1 bardak kaju sütünden günlük demir ihtiyacınızın %13’ünü ve magnezyum ihtiyacınızın %25’ini sağlayabilirsiniz. Magnezyum, protein sentezi ve enerji üretimini sağlayan yüzlerce enzime etki ederken, demir bağışıklık sistemini destekler ve de kan hücrelerine oksijen taşınması için gereklidir.

  Bu yazı ilginizi çekebilir : Kinoa bitkisi nedir ?

  asdasd