Ana sayfa Beslenme Testesteron Nasıl Arttırılır

Testesteron Nasıl Arttırılır

3606
0
PAYLAŞ

Yağ ve kas metabolizmasında kilit rol oynar. Sağlıklı bir yaşam için de ideal seviyede olmalıdır. Kemik ve kas yoğunluğunu , yağ dağılımını , alyuvar oluşumunu düzenler antrenmandan sonra kas dokularının onarılmasını sağlar.

Testesteronu arttırmanın en iyi yöntemi, vücudun enerjisinin hepsini kısa sürede kullanan antrenmanlardır. Endokrinoloji uzmanlarının araştırmalarına göre , kilo artışı testesteron seviyesinde düşmeye sebep pşur. Dolayısıyla kas kaybı ve yağ kazanımına sebep olur. Çinko ve D vitamini alımını maksimumda tutun. Magnezyum , çinko ve vitamin içeriği yüksek olan bazı besinler; sarımsak, istiridye, deniz tarağı, brokoli, kıvırcık lahana, yağsız kırmızı et, lahana , yumurta…

Tatlı Patates: Tatlı patates , A vitamini açısından en zengin besinlerdendir ve testesteron üretimini büyük ölçüde arttırır.2004 yılında yapılan bir araştırmada, tatlı patatesin içeriğinde bol miktarda bulunan A vitamini nedeniyle daha fazla tüketen kişilerin , testesteron tedavisi gören kişilerden daha yüksek miktarda testesteron seviyesinde sahip oldukları gözlemlenmiştir.

Somon: Çinko ve yağ asitleri bakımından zengindir.
Yoğurt: Kalsiyum açısından zengindir. Kalsiyum seviyesi ne kadar yükselirse , testesteron seviyesi de doğru orantılı olarak yükselir.
Muz: Bromelain enzimi içerir. Bromelain enzimi , doğal testesteron üretimini geliştirir. Muz, potasyum açısından da iyi bir kaynaktır. Doğal enerji seviyenizi yükseltir.
Sarımsak: Yağ depolanmasına sebebiyet veren, kas dokusunu zedeleyen kortizol hormonunun artışını engeller. Anabolik ve katabolik hormonların dengesini sağlar.
Avokado: İçerdiği yağ asitleri , testesteron artışını hızlandırır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

asdasd