Ana sayfa Sporcu Gıdaları Makale Nitric Oxide Nedir

Nitric Oxide Nedir

1904
0
PAYLAŞ

Nitric Oxide (NO), vucütsal aktivitelere, heyecana, stresse ve korkuya karşı reaksiyon olarak vucut tarafından üretilen tamamen doğal olan bir gazdır. Basitçe söylemek gerekirse, NO damarları genişletir, vucuttaki kanı oksijemle zenginleştirir

ve tüm vucüttaki kan dolaşımını iyileştirir. Nitric Oxide, yüksek kan basıncını iyileştirmek, dokuların iyileştirilmesi gibi bir çok vucut aktivitesinde en önemli maddedir. NO ayrıca enerji ve güç verir. Bir çok insan bazı nedenlerden dolayı (Hareket, yaş vb.) yeteri miktarda NO üretemez. Bu durumda NO seviyesini arttırabilecek Supplementler kullanılabilir.

Ortalama bir yetişkin yaklaşık olarak 5 litre kana sahiptir. Kan yaşamsal bir öneme sahiptir ve oksijeni akciğerlerden alıp vucut dokularına ulaştırır.
NO alımı kanın kalitesini ve kan dolasımını iyilestirir.

Vücutta düşük miktarda NO bulunması durumunda:
-Yorgunluk
-Düşük kas kütlesi
-Güçsüzlük
-Düşük libido
-Kütle problemleri
-Yüksek kan basıncı

NO’nun en onemli 3 fonksiyonu:
-Kan basıncını düşürür
-Vucudun gücünü arttırır
-Kan akısını iyileştirir – daha fazla enerji ve kas için (daha az yağ) – aynı zamanda oksijenin ve diğer besin maddelerinin daha iyi tasınması

Nitric Oxide

NO tam olarak ne yapar?

NO tum vucuttaki kan sirkulasyonunu yükseltir, bunun anlamı doku ve organlar kanla daha çok beslenir. Daha fazla kanın anlamı daha çok oksijendir, ki bu da daha çok enerji ve daha sağlıklı vücut demektir.

Eğer yorgunluktan şikayetciyseniz bu durumda No supplement olarak size yardımcı olabilir.

Vucut geliştirmede NO çok enteresan bir yere sahiptir. Kas sistemi veya dokulardaki yukseltilmiş kan akımı daha fazla oksijen, kas inşaası ve daha çabuk iyileşme demektir. Tam bu nedenlerden dolayı doğru bir NO ürünü ile sert antrenmanlarda daha başarılı olunur.

Vücudun mükemmel bir şekilde işlemesi için NO’ya ihtiyacı vardır, ki böylece buna sahip kişiler kendilerini daha iyi hissederler. Aynı zamanda az miktarda NO seviyesi ile kas inşaası da sınırlı olacaktır.

asdasd