Postür Bozuklukları

  3848
  0
  PAYLAŞ

  Postür, organlarımızın sistemli bir şekilde dizilişinin ortaya çıkardığı görüntünün adıdır. Postür bozukluğu ise bu görüntüde olan basit veya karmaşık hatalardır. Postür, hareket halinde ve hareketsiz olduğumuz zamanlar aktif ve inaktif olarak ikiye ayrılır.  Postür bozuklukları nedenleri vücudumuzun yanlış bir şekilde durmasıdır. Bu durumda dik oturmak, dik durmak ve dik yürümek çok önemlidir. Postür bozuklukları nedenleri duruş bozukluğundan kaynaklandığı için bu durumu fark ettiğiniz an önlem almanız oldukça önem taşımaktadır. Postür bozuklukları nedenlerini öğrendiğinize göre artık bozukluk başlamadan önlem alabileceksiniz demektir.

  Tedavi Yöntemleri

  Postür bozuklukları nasıl tedavi edilir konusuna gelecek olursak, bu konuda birçok çeşitli tedavi yöntemi mevcuttur. Yöntemler bozukluğun ciddiyetine göre değişmektedir. Duruş bozukluğu, fiziksel bir rahatsızlık olarak tanımlandığı için fizik tedavisi adı verilen tıp alanı bu konuda önemli bir değere sahiptir.Postür bozuklukları nasıl tedavi edilir sorusunu sormak için önce bozukluğun ilerleyişi hakkında bilgiye sahip olmanız gereklidir. Bu rahatsızlık ne kadar erken yaşta teşhis edilirse tedavisi o kadar kolay olur. Postür bozuklukları nasıl tedavi edilir sorusuna cevap aramadan önce bu rahatsızlığa sahip olup olmadığınızı anlamak için postür analizi yaptırmanız son derece önemlidir.

  Postür bozukluğu tedavi yöntemi doktorunuzun vereceği ve yaptıracağı egzersizlerle gerçekleşir. Önce teşhis konur ve yeni bir başlangıç ise düzenli egzersizlerle bu tedaviyi devam ettirdiğiniz sürece postür bozukluğu iyileştirilebilir. Postür bozukluğu daha ileri seviyede ise, postür bozukluğu tedavi yöntemi daha uzun süreli ve yoğun egzersizlerle devam eder. Henüz bu rahatsızlığa sahip değilseniz ve duruşunuzdaki yanlışların farkındaysanız postür bozukluğu tedavi yönteminde kullanılan egzersizleri ya da dik duruş egzersizlerini şimdiden uygulayarak bu rahatsızlığın önüne geçmiş olursunuz.

  PAYLAŞ
  Önceki makaleObezite
  Sonraki makaleSağlıklı Kilo Alımı
  asdasd